Информация для граждан Украины, которые находятся на территории Республики Молдова

Опубликовано: 20 нояб. 2023 г. Время для прочтения: 5 минут
Информация для граждан Украины, которые находятся на территории Республики Молдова
© Foto: PIN Moldova
Початок війни в Україні призвів до того, що багато людей були змушені тікати від бойових дій і шукати притулку за межами своєї країни. З 24 лютого в Республіку Молдова в'їхало майже мільйон людей з України. За останніми даними (12.11.2023), наразі в Молдові перебуває понад 113 000 українських біженців, з яких значна частина це діти.

Міністерство Освіти та Досліджень Республіки Молдова, ЮНІСЕФ та People in Need Moldova відкрили запис у класи при місцевих школах для онлайн навчання за українською програмою.

Проект EduTech Labs має на меті забезпечити якісну освіту для українських дітей. Ці цифрові освітні центри надаватимуть учням доступ до платформ онлайн-навчання під час шкільних занять під наглядом підготовлених фасилітаторів.

Крім того, EduTech Labs також слугуватимуть простором для неформальної освіти, включаючи мовні курси, цифрові навички та розважальні заходи для дітей. Планується створення понад 80 лабораторій у школах на території Молдови для підтримки соціального та емоційного благополуччя а також сприяння соціальній згуртованості як українських, так і місцевих дітей.

Посилання на форму попередньої реєстрації:


Проблеми біженців в Україні з першого дня війни знаходяться в центрі уваги організації "Людина в біді". Для того, щоб швидко знайти найбільш ефективні рішення численних проблем, з якими стикаються біженці, що прибули на територію Молдови, ми запустили кілька проектів у цьому напрямку.


Напрямки допомоги біженцям, яким ми приділяємо особливу увагу:

  • Гуманітарна допомога
  • Соціальна інтеграція дорослих
  • Освіта та інтеграція дітей
  • Психологічна допомога
  • Юридична допомога

Для отримання додаткової інформації зв'яжіться з нами:

ГАРЯЧА ЛІНІЯ (безкоштовний дзвінок):
0800 000 09

+37360989905 (WhatsApp/ Viber/ Telegram) 

info.moldova@peopleinneed.net

Ви також можете зв'язатися з нами на Facebook.

Програма по забезпеченню молдовського населення та біженців з України робочими місцями і можливістю займатися підприємницькою діяльністю

Запрошуємо вас подавати заявки на програми, які вас цікавлять:
  • Курс кондитерської майстерності
  • Курс кулінарної майстерності


В рамках цієї програми ми допоможемо з:
  • Професійним навчанням
  • Працевлаштуванням
  • Відкриттям малого бізнесу
Програма спрямована на:
  • 50 осіб віком від 18-50 років
  • Мешканців північних регіонів Республіки Молдова
  • 60% українців, 40% молдован

Щодо програми:

  • 50 осіб отримають практичні та теоретичні знання і навички, необхідні для працевлаштування, завдяки інклюзивному пакету навчання. PIN профінансує до 90% оплати професійних курсів вартістю до 500 євро.
  • Усі учасники програми отримають доступ до можливостей отримання доходу.
  • 35 осіб отримають підтримку для створення власного бізнесу (до 2000 євро на купівлю необхідного обладнання та техніки).
  • 15 осіб отримають фінансову підтримку для працевлаштування (до 450 євро на місяць/ брутто протягом перших 3 місяців).
  • Протягом перших 3 місяців експерт з бізнесу надаватиме необхідні консультації.
  • Тривалість програми: 6 місяців.

Програма фінансується організацією People in Need Moldova з коштів SOS Ukraine, наданих чеським народом.

Зв'яжіться з нами, щоб подати заявку на участь у програмі або дізнатися більш детальну інформацію:

+37362017362; +37368989984 (WhatsApp, Viber, Telegram)

Гуманітарна допомога

Щоб допомогти соціально вразливим сім'ям біженців з України та місцевим громадам одягнути своїх дітей до холодної пори року, ми надали підтримку у 8 населених пунктах по всій країні: Анений Ной, Бєльці, Окниця, Каларашеука (р. Окниця), Кэушень, Чадир-Лунга, Комрат та Штефан-Водэ.

Матеріальна допомога у розмірі 3900 леїв безпосередньо покрила витрати на придбання зимового одягу та взуття для дітей (куртка, рукавиці, шарф, штани, ботинки, теплі шкарпетки).

Підтримка надається Європейським Союзом в рамках програми ЄС з цивільного захисту та гуманітарної допомоги в якості багатосекторальної гуманітарної допомоги українським біженцям та вразливим молдовським домогосподарствам в Республіці Молдова в рамках проекту ECHO PLACE.

Для підтримки в холодну пору року українських біженців та молдовських домогосподарств, які приймають біженців з України, People in Need Moldova надала одноразову фінансову допомогу на оплату комунальних послуг.

Особи, які були відібрані для отримання допомоги, отримали на поштовому відділенні одноразову грошову виплату у розмірі 200 євро (≈3900 леїв).

Соціальна інтеграція дорослих

Організація "Людина в біді - Молдова" допомагає біженцям і вразливим категоріям населення здобути навички, які допоможуть їм легше влаштуватися на ринку праці.

Це стало можливим завдяки підтримці, наданій в рамках проекту "Забезпечення гідності та стійкості вразливих громад через соціально-економічне розширення прав і можливостей".


В рамках цього проекту українським біженцям надається можливість закінчити різні курси професійної підготовки в таких сферах, як кулінарія, візаж, фотографія, будівництво тощо, щоб вони могли здобути нову професію або покращити свої професійні навички, а отже, отримати роботу чи розпочати власну справу.

Освіта та інтеграція дітей

Завдяки щедрості донорів та фінансуванню організації "Людина в бiдi" ми дбаємо про те, щоб освіта залишалася в центрі уваги скрізь, особливо в регіонах, постраждалих від конфліктів.

Бажаючи забезпечити кожній дитині право на освіту і беручи до уваги той факт, що не всі діти біженців мають технічні можливості продовжувати навчання на онлайн платформах, створених Міністерством освіти і науки України, People in Need Moldova відкрила кілька Центрів Цифрового Навчання в різних регіонах Республіки Молдова.

Це простори, де дiти-бiженцi шкільного віку можуть продовжити навчання онлайн в організованому середовищі, a професійні координатори надаватимуть дітям необхідну підтримку в процесі навчання.

Адреси Центрів Цифрового Навчання:
  • м. Аненiй Ной, Теоретичний Ліцей "Олександр Пушкін", вулиця Кишинівська, 26.

        svetlana.panaitova@peopleinneed.net

  • м. Бєльці, Теоретичний Ліцей "Штефан чел Маре", вул. Островського, 17.

        aliona.plugaru@peopleinneed.net

  • с. Каларашеука, Окніцький район, Гімназія - дитячий садок.

        aliona.plugaru@peopleinneed.net

  • м. Комрат, Теоретичний Ліцей "Микола Третьяков", вул. Леніна, 144.

        svetlana.panaitova@peopleinneed.net

  • м. Чадир-Лунга, Теоретичний Ліцей "Михаїл Чакiр", вулиця Буджак, 197.

        svetlana.panaitova@peopleinneed.net

Також поруч з кожним Центром Цифрового Навчання ми створили Простір, Дружній до Дитини, де діти можуть проводити вільний час після уроків, робити домашні завдання та відвідувати різноманітні курси (мовні курси, STEM, декоративно-прикладне мистецтво). Крім того, у просторах, дружніх до дитини, у партнерстві з "Бібліотеки без кордонів" створено мікро-бібліотеки.

Крім того, для того, щоб надати українським дітям-біженцям, а також дітям з приймаючих громад, можливість насолоджуватися навчанням і розважальними заходами в безпечному просторі, "Людина в біді" відкрила ще три Освітньо-Рекреаційні Центри на півдні і півночі республіки. Центри обладнані інтерактивними та інтелектуальними іграми, книгами та комфортними місцями для спілкування і відпочинку, а заходи, організовані кваліфікованими фахівцями, спрямовані на інтереси дітей і включають майстер-класи з декоративно-прикладного мистецтва, мовні курси, настільні ігри з акцентом на соціально-емоційному вихованні.

Адреси Освітньо-Рекреаційних Центрів:
  • м. Окниця
  • м. Каушани
  • с. Каплани, район Штефан-Воде, вулиця Незалежності, туристичний центр "Porțile Raiului"

Психологічна допомога

Для жертв війни психологічна підтримка часто є важливішою за матеріальну допомогу.

Щоб допомогти постраждалим подолати свої страждання, організація "Людина в біді" (PIN) у консорціумі зі своїми партнерами та за фінансової підтримки Європейського Союзу розпочала надання міжсекторальної гуманітарної допомоги українським біженцям та вразливим категоріям громадян у Молдові. В рамках проекту, партнери PIN Молдова „Clinica Juridică” та Центр консультування та особистісного розвитку „REthink”, надають психологічну підтримку як українським біженцям, так і місцевому населенню, що постраждало від війни.


В рамках проекту організовуються різноманітні заходи психоемоційної підтримки як для дорослих, так і для дітей: тренінги, арт-терапія, заходи з психоемоційної підтримки дітей та їхніх матерів тощо.

Autor: PIN Moldova

Похожие статьи