Информация для граждан Украины, которые находятся на территории Республики Молдова

Опубликовано: 20 нояб. 2023 г. Время для прочтения: 5 минут
Информация для граждан Украины, которые находятся на территории Республики Молдова
© Foto: PIN Moldova
Початок війни в Україні призвів до того, що багато людей були змушені тікати від бойових дій і шукати притулку за межами своєї країни. З 24 лютого в Республіку Молдова в'їхало майже мільйон людей з України. За останніми даними (12.11.2023), наразі в Молдові перебуває понад 113 000 українських біженців, з яких значна частина це діти.

Проблеми біженців в Україні з першого дня війни знаходяться в центрі уваги організації "Людина в біді". Для того, щоб швидко знайти найбільш ефективні рішення численних проблем, з якими стикаються біженці, що прибули на територію Молдови, ми запустили кілька проектів у цьому напрямку.


Напрямки допомоги біженцям, яким ми приділяємо особливу увагу:

  • Гуманітарна допомога
  • Соціальна інтеграція дорослих
  • Освіта та інтеграція дітей
  • Психологічна допомога
  • Юридична допомога

Для отримання додаткової інформації зв'яжіться з нами:

ГАРЯЧА ЛІНІЯ (безкоштовний дзвінок):
0800 000 09

+37360989905 (WhatsApp/ Viber/ Telegram) 

info.moldova@peopleinneed.net

Ви також можете зв'язатися з нами на Facebook.

Програма по забезпеченню молдовського населення та біженців з України робочими місцями і можливістю займатися підприємницькою діяльністю

Запрошуємо вас подавати заявки на програми, які вас цікавлять:
  • Курс кондитерської майстерності
  • Курс кулінарної майстерності


В рамках цієї програми ми допоможемо з:
  • Професійним навчанням
  • Працевлаштуванням
  • Відкриттям малого бізнесу
Програма спрямована на:
  • 50 осіб віком від 18-50 років
  • Мешканців північних регіонів Республіки Молдова
  • 60% українців, 40% молдован

Щодо програми:

  • 50 осіб отримають практичні та теоретичні знання і навички, необхідні для працевлаштування, завдяки інклюзивному пакету навчання. PIN профінансує до 90% оплати професійних курсів вартістю до 500 євро.
  • Усі учасники програми отримають доступ до можливостей отримання доходу.
  • 35 осіб отримають підтримку для створення власного бізнесу (до 2000 євро на купівлю необхідного обладнання та техніки).
  • 15 осіб отримають фінансову підтримку для працевлаштування (до 450 євро на місяць/ брутто протягом перших 3 місяців).
  • Протягом перших 3 місяців експерт з бізнесу надаватиме необхідні консультації.
  • Тривалість програми: 6 місяців.

Програма фінансується організацією People in Need Moldova з коштів SOS Ukraine, наданих чеським народом.

Зв'яжіться з нами, щоб подати заявку на участь у програмі або дізнатися більш детальну інформацію:

+37362017362; +37368989984 (WhatsApp, Viber, Telegram)

Гуманітарна допомога

Щоб допомогти соціально вразливим сім'ям біженців з України та місцевим громадам одягнути своїх дітей до холодної пори року, ми надали підтримку у 8 населених пунктах по всій країні: Анений Ной, Бєльці, Окниця, Каларашеука (р. Окниця), Кэушень, Чадир-Лунга, Комрат та Штефан-Водэ.

Матеріальна допомога у розмірі 3900 леїв безпосередньо покрила витрати на придбання зимового одягу та взуття для дітей (куртка, рукавиці, шарф, штани, ботинки, теплі шкарпетки).

Підтримка надається Європейським Союзом в рамках програми ЄС з цивільного захисту та гуманітарної допомоги в якості багатосекторальної гуманітарної допомоги українським біженцям та вразливим молдовським домогосподарствам в Республіці Молдова в рамках проекту ECHO PLACE.

Для підтримки в холодну пору року українських біженців та молдовських домогосподарств, які приймають біженців з України, People in Need Moldova надала одноразову фінансову допомогу на оплату комунальних послуг.

Особи, які були відібрані для отримання допомоги, отримали на поштовому відділенні одноразову грошову виплату у розмірі 200 євро (≈3900 леїв).

Соціальна інтеграція дорослих

Організація "Людина в біді - Молдова" допомагає біженцям і вразливим категоріям населення здобути навички, які допоможуть їм легше влаштуватися на ринку праці.

Це стало можливим завдяки підтримці, наданій в рамках проекту "Забезпечення гідності та стійкості вразливих громад через соціально-економічне розширення прав і можливостей".


В рамках цього проекту українським біженцям надається можливість закінчити різні курси професійної підготовки в таких сферах, як кулінарія, візаж, фотографія, будівництво тощо, щоб вони могли здобути нову професію або покращити свої професійні навички, а отже, отримати роботу чи розпочати власну справу.

Освіта та інтеграція дітей

Завдяки щедрості донорів та фінансуванню організації "Людина в бiдi" ми дбаємо про те, щоб освіта залишалася в центрі уваги скрізь, особливо в регіонах, постраждалих від конфліктів.

Бажаючи забезпечити кожній дитині право на освіту і беручи до уваги той факт, що не всі діти біженців мають технічні можливості продовжувати навчання на онлайн платформах, створених Міністерством освіти і науки України, People in Need Moldova відкрила кілька Центрів Цифрового Навчання в різних регіонах Республіки Молдова.

Це простори, де дiти-бiженцi шкільного віку можуть продовжити навчання онлайн в організованому середовищі, a професійні координатори надаватимуть дітям необхідну підтримку в процесі навчання.

Адреси Центрів Цифрового Навчання:
  • м. Аненiй Ной, Теоретичний Ліцей "Олександр Пушкін", вулиця Кишинівська, 26.

        svetlana.panaitova@peopleinneed.net

  • м. Бєльці, Теоретичний Ліцей "Штефан чел Маре", вул. Островського, 17.

        aliona.plugaru@peopleinneed.net

  • с. Каларашеука, Окніцький район, Гімназія - дитячий садок.

        aliona.plugaru@peopleinneed.net

  • м. Комрат, Теоретичний Ліцей "Микола Третьяков", вул. Леніна, 144.

        svetlana.panaitova@peopleinneed.net

  • м. Чадир-Лунга, Теоретичний Ліцей "Михаїл Чакiр", вулиця Буджак, 197.

        svetlana.panaitova@peopleinneed.net

Також поруч з кожним Центром Цифрового Навчання ми створили Простір, Дружній до Дитини, де діти можуть проводити вільний час після уроків, робити домашні завдання та відвідувати різноманітні курси (мовні курси, STEM, декоративно-прикладне мистецтво). Крім того, у просторах, дружніх до дитини, у партнерстві з "Бібліотеки без кордонів" створено мікро-бібліотеки.

Крім того, для того, щоб надати українським дітям-біженцям, а також дітям з приймаючих громад, можливість насолоджуватися навчанням і розважальними заходами в безпечному просторі, "Людина в біді" відкрила ще три Освітньо-Рекреаційні Центри на півдні і півночі республіки. Центри обладнані інтерактивними та інтелектуальними іграми, книгами та комфортними місцями для спілкування і відпочинку, а заходи, організовані кваліфікованими фахівцями, спрямовані на інтереси дітей і включають майстер-класи з декоративно-прикладного мистецтва, мовні курси, настільні ігри з акцентом на соціально-емоційному вихованні.

Адреси Освітньо-Рекреаційних Центрів:
  • м. Окниця
  • м. Каушани
  • с. Каплани, район Штефан-Воде, вулиця Незалежності, туристичний центр "Porțile Raiului"

Психологічна допомога

Для жертв війни психологічна підтримка часто є важливішою за матеріальну допомогу.

Щоб допомогти постраждалим подолати свої страждання, організація "Людина в біді" (PIN) у консорціумі зі своїми партнерами та за фінансової підтримки Європейського Союзу розпочала надання міжсекторальної гуманітарної допомоги українським біженцям та вразливим категоріям громадян у Молдові. В рамках проекту, партнери PIN Молдова „Clinica Juridică” та Центр консультування та особистісного розвитку „REthink”, надають психологічну підтримку як українським біженцям, так і місцевому населенню, що постраждало від війни.


В рамках проекту організовуються різноманітні заходи психоемоційної підтримки як для дорослих, так і для дітей: тренінги, арт-терапія, заходи з психоемоційної підтримки дітей та їхніх матерів тощо.

Autor: PIN Moldova

Похожие статьи